לוגו אתר מכון גירים 2000
לתיאום פגישת ייעוץ אישית התקשרו

073-7618480

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

חיפוש

גיר רובוטי או אוטומטי?

השוואה בין סוגים שונים של תיבות הילוכים מבוססת כיום בעיקר על ההבדלים בין גיר רובוטי או אוטומטי. במאמר הבא נסביר איפה מרגישים את ההבדלים הללו, כיצד מכריעים בסוגיה ועם מי אפשר להתייעץ.

גיר רובוטי או אוטומטי נחשבים לפתרון השכיח והמודרני ביותר עבור תיבות הילוכים. לשם השוואה, בעבר היה נהוג לייצר רכבים עם תיבת הילוכים ידנית בלבד. יתרה על כך, באירופה ובארצות הברית ניתן לראות נתונים פחות חד משמעיים לגבי מספר הרכבים על הכביש עם תיבת הילוכים ידנית לעומת גיר רובוטי או אוטומטי. אבל ספציפית בישראל, האפשרויות הנפוצות הן כאמור רק גיר רובוטי או אוטומטי.

מה ההבדל בין גיר אוטומטי לרובוטי

מה ההבדל בין גיר רובוטי או אוטומטי?

תיבת הילוכים אוטומטית פועלת ללא צורך במעורבות הנהג או בלחיצה על דוושת המצמד. לעומת זאת, תיבת הילוכים רובוטית מחליפה את ההילוכים כמו בתיבת הילוכים ידנית, רק שלכאורה רובוט הוא זה שלוחץ על המצמד. המשמעות היא שהנהיגה על רכב עם גיר רובוטי או אוטומטי היא יחסית אחרת.

מתי מרגישים את ההבדל בין גיר רובוטי או אוטומטי?

את ההבדל בין גיר רובוטי או אוטומטי ניתן להרגיש גם ללא רקע מקצועי במכונאות רכב. מובן מאליו שבעלי מקצוע מזהים מהר מאוד את ההבדל הזה כאשר הם פותחים את תא המטען של הרכב או מסתכלים על תיבת ההילוכים, אבל האמת היא שניתן להרגיש אותו גם בנהיגה: כמו למשל בעת האצה, בעלייה, בעמידה בפקקים ועוד.

מה שעוד יותר עלול לסבך את ההשוואה בין גיר רובוטי או אוטומטי היא שקיימים הבדלים גם בתוך הקטגוריות. ספציפית, מדובר לדוגמא על תיבת הילוכים חצי אוטומטית לעומת תיבת הילוכים אוטומטית מלאה. כמו כן, יש הבדל בין גיר רובוטי בתיבת הילוכים טיפטרוניק לבין תיבות הילוכים אחרים. מבחינת הנהגים והצרכנים של כלי רכב פרטיים, מה שאמור להכריע את הכף אלו העדפות אישיות.

איך מחליטים בין גיר רובוטי או אוטומטי?

השוואה בין גיר רובוטי או אוטומטי לפי המפרט הטכני המתואר על ידי היצרן יכולה להגדיל את הסיכוי להתאמה של כל תיבת הילוכים לצרכים של קהל היעד והנהגים. בהקשר הזה, מה שהכי חשוב לעשות הוא גם להתייעץ עם בעלי מקצוע שמגיעים מהתחום ומכירים אותו. במקביל, ניתן לקבל המלצות על גיר רובוטי או אוטומטי דרך חברים, קרובים ובני משפחה. אם רוצים לקבל המלצות אובייקטיביות אבל לא מכירים אישית אנשים שהכריעו בין גיר רובוטי או אוטומטי והיו מרוצים, ניתן גם לברר באתרי אינטרנט ורשתות חברתיות.

גיר רובוטי או אוטומטי

מה המשמעות של נסיעת מבחן על גיר רובוטי או אוטומטי?

החדשות הטובות הן שכיום ניתן לתאם נסיעת מבחן על רכבים פרטיים או אפילו מסחריים בעלי גיר רובוטי או אוטומטי. המטרה של נסיעת מבחן מן הסוג הזה היא להגדיל את הסיכוי לבחירה מושכלת ומבוססת של תיבת הילוכים, כמו גם להתאמה שלה לצרכים של קהל היעד והנהגים. באמצעות נסיעת מבחן מסודרת, ניתן לדעת למה לצפות כאשר נוהגים על סוגים שונים של כלי רכב.

המומחים של מוסך 2000- מכונאות כללית ותיקוני גירים כאן בשבילך

התייעצות קצרה עם המומחים של מוסך 2000- מכונאות כללית ותיקוני גירים היא ככל הנראה כל מה שהיית צריך על מנת להכריע בין גיר רובוטי או אוטומטי. אם חשוב לך לרכז את השאלות תחת קורת גג אחת, אנו נשמח לעמוד לרשותך בהקדם לאחר השארת פרטים באתר הרשמי שלנו.

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
03-6500232