לוגו אתר מכון גירים 2000
לתיאום פגישת ייעוץ אישית התקשרו

073-7618480

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

חיפוש

איך יודעים שהגיר גמור

קולות מוזרים מכיוון תיבת ההילוכים, רעידות ורעש גריסה, חוסר תגובה ובעיקר ריחות שרופים או התחממות קיצונית מעידים על תקלה בגיר ומחייבים ביקור במוסך. אז בשביל למנוע נזקים בלתי הפיכים והוצאות מיותרות, כדאי לך לקרוא את הכתבה הבאה

היכרות עם סימני הזיהוי המעידים על כך שיש תקלה בתיבת הילוכים חייבת להיות חלק בלתי נפרד מסל הידע של בעלי רכבים. נהגים על כל סוגי המכוניות צריכים לדעת איך מאבחנים תקלה בתיבת ההילוכים, כי כל בעיה כזו לא רק פוגעת בביצועים של הרכב אלא גם מסכנת את הנוסעים. מעבר לכך, מי שלא מזהה בזמן תקלות בתיבת הילוכים עלול למצוא את עצמו נושא בהוצאות גבוהות ומיותרות.

כך תזהו את הסימנים המעידים על תקלה בתיבת הילוכים

בניגוד למה שנהוג לחשוב, לא חייבים להיות מכונאי רכב מוסמכים על מנת לזהות סימנים שמעידים על כך שיש תקלה בתיבת הילוכים. בפועל, הסימנים עצמם מאוד ברורים והם באים לידי ביטוי בכמה מישורים:

א. רעשים מתיבת ההילוכים – האינדיקציה הכי טובה לזה שהגיר סובל מתקלות היא רעשים לא מוכרים. אם הרעשים האלה מגיעים מתיבת ההילוכים כאשר משלבים הילוך, נוסעים, עומדים או חונים, צריך למהר ולהגיע אל מוסך שמתמחה בכך.

ב. רעידות ורעש גריסה – עוד סימן לכך שהגיר גמור הוא רעשי גריסה. זה בדרך כלל מלווה ברעידות, שלא אמורות להיות חלק מהתפקוד של הרכב. ספציפית בתיבת הילוכים רגילה, רעש של גריסה מעיד על מצמד הרוס. לשם השוואה, בגיר אוטומטי יש קפיצים או רתיעה כאשר ההילוך לא משתלב בצורה נכונה.

ג. חוסר תגובה – הבעיה האמיתית עם תיבת הילוכים לא תקינה מתחילה כאשר אין תגובה. אם הגיר לא משתלב, לא מגיב או לא פועל לפי הדרישה של הנהג, הנסיעה ברכב כבר הופכת להיות מאוד מסוכנת. גם במצבים כאלה צריך למהר ולהגיע אל מוסך גירים שמתמחה בנושא ויכול להציל חיים.

ד. ריחות שרופים והתחממות קיצונית – יש סוגים שונים של סימנים שמעידים על כך שתיבת ההילוכים סובלת מתקלה בלתי הפיכה, שאותם אפשר לזהות גם אם לא נוגעים בכלל ברכב. זה למשל בדיוק מה שקורה כאשר מתחילים לעלות ריחות שרופים מכיוון הגיר, או אם נוגעים בתיבת ההילוכים ומרגישים חום קיצוני שאין לו שום הסבר אחר שמניח את הדעת.

איך מונעים שחיקה של הגיר?

תיבת הילוכים היא אחת המערכות החשובות ביותר של הרכב. לא משנה אם מדובר על תיבת הילוכים ידנית או אוטומטית, חשוב מאוד לתחזק אותה בצורה נכונה. תחזוקה נכונה מבוססת בין היתר על ביקורים תקופתיים במוסך, על החלפת שמן גיר לפי הנחיות היצרן וכאמור גם על זיהוי סימנים המעידים על כך שיש תקלה. החדשות הטובות מבחינתך הן שאין לך בכלל סיבה לחשוש ממצב של בלאי מואץ בתיבת ההילוכים.

לא יודעים עם מי להתייעץ לגבי גירים לרכב? אנחנו פה בשבילכם

אם יש לך התלבטות לגבי מצב הגיר או התפקוד המכאני של הרכב, כל שעליך לעשות הוא להתייעץ עם המומחים של מוסך 2000 – מכונאות כללית ותיקוני גירים. אנו זמינים עבורך לכל שאלה והתלבטות ובעיקר מתמחים במערכות הגיר הכי חשובות של הרכב שלך. השארת פרטים באתר תאפשר לך לפנות עוד היום אל המומחים של מוסך 2000 – מכונאות כללית ומכון הגירים הגדול בישראל, כדי לקבל תשובות לשאלות הנפוצות. אנו מבטיחים לשמור על שקיפות מלאה ודרכנו יהיה לך קל יותר לדעת לא רק מה מצב הגיר – אלא גם מה אפשר לעשות על מנת לתקן או להחליף את תיבת ההילוכים.

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
03-6500232