לוגו אתר מכון גירים 2000
לתיאום פגישת ייעוץ אישית התקשרו

073-7618480

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

חיפוש

ללמוד נהיגה – הילוכים או אוטומטי?

הרגע בו אתם מגיעים לגיל שבו אתם כבר יכולים להתחיל ללמוד נהיגה הוא אחד הרגעים המשמעותיים והמשמעותיים בחייכם. אחרי הכול, אתם עושים עוד צעד לעולם של המבוגרים, ומקבלים לידיכם הרבה מאוד עצמאות, שאליה נלווית גם הרבה מאוד אחריות. אחת השאלות שנשאלות על ידי הרבה בני נוער, כמו גם על ידי מבוגרים שמתחילים ללמוד לנהוג, היא האם כדאי ללמוד על רכב בעל תיבת הילוכים אוטומטית, או שעדיף, דווקא, ללמוד את רזי הנהיגה על רכב בעל תיבת הילוכים רגילה. במאמר זה נסקור את היתרונות ואת החסרונות שבלימוד על שני סוגי הרכב, במטרה לסייע לכם להחליט מה יהיה עדיף עבורכם. נסיעה טובה!

ללמוד נהיגה על רכב אוטומטי

ידית הילוכים אוטומתית של גיר אוטומטי גירים 2000

אם תבחרו ללמוד על רכב בעל תיבת הילוכים אוטומטית, סביר להניח ש"טבילת האש" שלכם בכל מה שקשור בתפעול טכני של הרכב תהיה קלה יותר. זאת משום שלא תצטרכו להיות דרוכים לאורך כל שיעור הנהיגה על מנת לדעת בדיוק מתי צריך להחליף הילוך וגם לא תצטרכו ללחוץ על המצמד וכדי לעשות זאת. הנסיעה תהיה, לפחות בפעמים הראשונות, הרבה יותר חלקה, וכנראה שגם המוח שלכם יהיה הרבה יותר פנוי כדי להתרכז במה שנעשה על הכביש.
ות ואת החסרונות שבלימוד על שני סוגי הרכב, במטרה לסייע לכם להחליט מה יהיה עדיף עבורכם. נסיעה טובה!

ללמוד לנהוג על מכונית ידנית

נהיגה על גיר ידני

אם הבחירה שלכם תהיה מכונית בעלת תיבת הילוכים ידנית, סביר להניח שיהיה לכם יותר קשה, לפחות מההיבט הטכני. צריך יותר "להקשיב" לרכב כדי לדעת מתי להעביר הילוך, צריך ללחוץ על המצמד בכל פעם שרוצים לעשות זאת, צריך לפתח מיומנויות של "זינוק בעלייה" ועוד. למרות זאת, חשוב לדעת גם, שבחירה כזאת תהיה בדרך כלל חסכונית יותר בדלק, ושרכבים ידניים בדרך כלל עולים פחות מאוטומטיים. לכן, אם שיקול כלכלי עומד לנגד עיניכם, יש בהחלט יתרון לבחירה ברכב כזה.

בשורה התחתונה

לכאורה – כדאי מאוד ללמוד על רכב שאינו ידני, כי כך לא תצטרכו להתעסק במכניקה של הרכב ותוכלו להתרכז בנהיגה. אולם, אליה וקוץ בה. ללימוד על רכב בעל תיבת הילוכים שאינה ידנית יש חיסרון משמעותי אחד: הוא לא מאפשר לכם לנהוג על רכב ידני. המשמעות היא, שאם פעם תצטרכו לנהוג על מכונית שאינה אוטומטית – לא תוכלו לעשות זאת, גם לא אם יהיה מדובר במקרה חירום.

מלבד חיסרון זה, יש לבחירה ברכב בעל תיבת הילוכים אוטומטית חסרונות נוספים:

  • נהיגה בחו"ל – בדרך כלל חברות השכרת הרכב בחו"ל משכירות רכבים ידניים משום שזה הרבה יותר זול להן. אם יהיה לכם רישיון נהיגה רק על רכב אוטומטי לא תוכלו לשכור רכב ידני בחו"ל.
  • רכב מהעבודה – יש הרבה מקומות עבודה שמספקות רכבים לעובדים שלהן, והרבה פעמים, מטעמי חיסכון, אלה רכבים ידניים. אם תעבדו במקום כזה – לא תוכלו לקבל רכב מהעבודה.

כלומר – אין ספק שבחירה ברכב בעל תיבת הילוכים אוטומטית תעשה לכם את החיים קלים יותר מבחינת תפעול של הרכב, אולם היא גם עלולה להגביל אתכם בהמשך. לכן, עשו חושבים היטב תוך מתן התייחסות לכל הפרמטרים שצוינו לעיל, ואנחנו בטוחים שתקבלו את ההחלטה הטובה ביותר עבורכם. סעו לשלום!

מצב הצמיגים

יש להחליף צמיגים מדי כמה שנים, וזה כיוון שהצמיגים נשחקים בשל שימוש אינטנסיבי ובשל פגעי מזג האוויר. מעבר לזאת, ישנם צמיגים איכותיים ויקרים, ויש צמיגים זולים, שהשימוש בהם עלול להיות מסוכן. חשוב לבדוק מהו סוג הצמיגים שמותקנים ברכב, והאם אפשר להמשיך ולהשתמש בהם, או שמה יש להחליפם. אם גיליתם שצריך להחליף צמיגים (וסביר להניח שזה מה שתגלו), אין המשמעות היא שאתם צריכים לוותר על הרכב, אך חשוב להיות ערוכים לתיקון מבחינה כלכלית.

בחינה של תא הנוסעים

תא הנוסעים הינו המקום שמשפיע בצורה מכרעת על איכות הנסיעה שלכם, ולכן חשוב לבחון גם את מצבו. שימו לב האם הריפוד אינו קרוע, האם מותקנת ברכב מערכת שמע, האם ההגה במצב טוב, ובאופן כללי, האם נעים לכם בתא הנוסעים. עוד נקודה חשובה היא ריח של סיגריות – קשה מאוד להיפטר מריח של סיגריות ברכב, כך שאם זיהיתם את הריח הזה בתא הנוסעים וזה מפריע לכם, כדאי לקחת זאת בחשבון.

בכל מקרה, חשוב ביותר לא להסתמך על שיקול הדעת שלכם, אלא לקחת את הרכב למוסך לבדיקה מסודרת. מוסך גירים 2000 תיבות הילוכים בחולון מעמיד לרשותכם שירותי בדיקת רכב לפני קנייה. השירות ניתן על ידי אנשי מקצוע מובילים.

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
03-6500232