לוגו אתר מכון גירים 2000
לתיאום פגישת ייעוץ אישית התקשרו

073-7618480

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

חיפוש

האם אפשר להתקין וו גרירה לרכב היברדי

הנחיות ומגבלות היצרן קובעות באיזה רכב מותר או אסור להתקין אותו. אבל בניגוד למה שנהוג לחשוב, מה שמשפיע על החוקיות של התקנת וו גרירה הוא לא סוג המנוע – אלא פרמטרים אחרים לגמרי.

רישיון הרכב אמור לפרט האם מותר להשתמש בו כדי לגרור עגלות לפעילויות פנאי ועבודה. אז מצד אחד, משרד התחבורה לא מפרסם רשימה של דגמים ספציפיים של מכוניות שאסור או מותר לחבר אליהן וו גרירה. מצד שני, קיימות תקנות קבועות שמוגדרות על ידי משרד התחבורה ומשרד הרישוי. לכן, אפשר לדעת מראש באיזה רכב מותר או אסור להתקין וו גרירה וכמובן להתייעץ עם בעלי מקצוע בכל מקרה של דילמה והתלבטות.


החדשות הטובות הן שבניגוד למה שנהוג לחשוב, סוג המנוע בכל מקרה לא אמור להשפיע על השאלה האם מותר להתקין ברכב וו גרירה. כפועל יוצא מכך, גם רכב היברידי ואפילו רכב חשמלי מלא אמורים באופן תאורטי לעמוד בתקנות ולאפשר התקנה של וו גרירה. אם רוצים להיות בטוחים, צריך להכיר את הפרמטרים המשפיעים על הסוגייה.

לפי מה קובעים לאיזה רכב מותר לגרור?

אישור גרירה ניתן על ידי יצרן הרכב ומופיע בתעודה ייעודית לפני שהוא נרשם בהוראת הרישום. המשמעות היא שמבחינת משרד התחבורה אין לו שום שיקול דעת בנושא, לרבות אם מדובר על רכב היברידי או על רכב רגיל. יתרה על כך, לפי משרד התחבורה אין הגבלות מיוחדות לרכבים היברידיים, למעט במקרים שבהם היצרן לא תכנן אותם כך שהם יתאימו לגרירה.

חוץ מזה, משרד התחבורה מאפשר לפנות ליצרן באמצעות יבואן הרכב הרשמי. זו למשל יכולה להיות דרך יעילה לקבל תשובה חד משמעית בשאלה האם מותר או אסור להתקין וו גרירה בכל סוג של רכב, בין אם מדובר על דגם בעל מנוע היברידי או רגיל.

איך מחשבים כושר גרירה

מהאמור לעיל אפשר להבין שאם קיימת מגבלה מסוימת על היכולת והאישור של רכב להתקין וו גרירה ולבצע גרירה, היא מגיעה מהיצרן ולא מהיבואן או ממשרד התחבורה. עם זאת, החישוב של כושר הגרירה כן מתבצע לפי תקנות הגרירה שמפורסמות על ידי משרד התחבורה.

אלו למשל הפרמטרים שבהם מתחשבים כדי לחשב את כושר הגרירה:


א. משקל – לרכבים פרטיים מותר לגרור נגרר שהמשקל הכולל שלו אינו עובר את רף ה-500 ק"ג, כל עוד הרכב עצמו שוקל יותר מ-1,000 ק"ג.

ב. רוחב הגורר – מותר על פי החוק לגרור רק נגררים לפי היחס בין רוחב הרכב הגורר לבין הנגרר עצמו.


ג. מידות הנגרר – החוק גם מגדיר את היחס המותר בין המידות של הנגרר לבין המשקל שלו.

בכל מקרה, התייעצות עם בעלי מקצוע יכולה לסייע לקבל תמונת מצב מלאה ואמינה לגבי התקנת וו גרירה כחוק.

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
03-6500232